Vše o mapách

O víkendu jsme zapracovali definitivně poslední změny v závodních mapách. Mapy jsou v tiskárně. Udělali jsme několik změn v organizaci které, jak doufáme, zkvalitní závod. Všechny důležité informace budou také v pokynech.

 • Hlavní změna je, že na každý den bude nová mapa a to včetně zapsaných bodových hodnot, tzn. na startu nebudete muset nic zakreslovat, překreslovat, dopisovat. Toto je i výhoda v případě nepříznivého počasí. Mapa je rozměru A3, nebude to tedy žádná obří plachta a pohodlně se vleze na jedno přeložení do mapníku. Mapu obdržíte přímo ve startovním koridoru. Čas na prostudování prvních postupů bude 5 min. 
 • Abychom neubrali nic ze společenské stránky závodu, obdržíte na prezentaci mapu celého prostoru pro oba dny se zakreslenými kontrolami bez bodové hodnoty. Budete tedy moci plánovat postupy mezi jednotlivými kontrolami, tak jako třeba na BA. Tato mapa je v měřítku 1:75 000. Pro mapování za jízdy je nevhodná, hodí se pouze pro obecný přehled o kontrolách před závodem. Navíc zde bude umístěno několik kontrol, které nebudou v závodě použity.
 • Mapa pro hlavní závod je turistická Shocart 1:50 000 a pro prolog 1: 25 000 . Pro větší přehlednost a použitelnost při závodě, byly zesíleny vrstevnice, zeslabeny barvy turistického značení, odstraněno značení cyklotras(silné fialové značení). Zde se můžete podívat náhledy.
 •  

  • Dále v mapě najdete několik zakázaných cest. Jsou zde hlavně z důvodu bezpečnosti jak vaší, tak návštěvníků exponované oblasti kolem Punkevních jeskyní. Dále je na mapě zakázána jedna velmi frekventovaná silnice a spodní  příjezdová cesta do kempu.Náhled zde
  • Zde si prostudujte mapu se zakázanými cestami v prostoru 1. zony NPR Vývěry punkvy v Pustém žlebu. Jedná o zákazy na exponovaných turistických pěšinách v okolí Macochy a Punkevních jeskyní. Nachází se zde velmi prudké, většinou nejetelné sjezdy, schody. V sezoně ucpané návštěvníky. V podstatě se jedná o zákaz průjezdu dotčeným územím Pustého žlebu ve směru východ/západ a opačně:-). Ve směru sever/jih a mimo NPR je průjezd bez omezení.
  • V mapách nenajdete legendu. Doporučujeme nastudovat předem. Při závodu vás zajímají hlavně cesty a to čárkovaná - běžná široká lesní cesta velmi různé kvality a plná čára - velmi kvalitní rychlá lesní cesta,šotolina, často i asfalt. Pozor na průseky ty jsou značeny tenkou dlouhou přerušovanou čárkou a ve vetšině případů nejsou cestami.
  • Spolehněte se na cesty v okolí kontrol a na ideálních postupech. Na TransKras se můžete spolehnout na všechny cesty vedoucí ke kontrole a ideálním postupu mezi nimi. Vše bylo v průběhu několika měsíců pečlivě zmapováno. Odvážnému štěstí přeje:-)

Mediální partner

Partner závodu

 

 

Zajímavé odkazy

MTBO server o orientační cyklistice

MTBS server o cyklistice, kalendář závodů

SHOCART Liga seriál orientačních závodů dvojic na horských kolech podle turistické mapy